Tags

Related Posts

Share This

Krallıktan Dualar

Karakterler:
Bir şirket başkanı, imanlı
Yoksul adam, imanlı
Çalışan kişi, imansız

Dekor: Bürolarda iki kişi yan yana oturuyorlar. Aralarında göz ile görünmeyen bir duvar var. Sahnenin altında (ya da ön sahnenin ilersinde) yoksul bir adam yerde oturuyor.

Başkan: (Pencerenin yanında ayakta durarak dua ediyor..) Kurmam için bana yardım ettiğin bu şirket nedeni ile sana teşekkür ederim Baba. Bu zor zamanda bile şirketimin gelişmesine izin verdin. Cömertliğin ve lütfun için çok teşekkür ederim. Baba, ne kadar merhametlisin!

Yoksul Adam: (Dua eder…) Baba, bu zor dönemde bile her zaman benimle birlikte olduğun için sana teşekkür ederim. Sen yoksul olmanın ne demek olduğunu bilirsin. Sen, ihtiyaçlarımı karşılamak için her zaman bir yol bulursun. Baba, ne kadar merhametlisin!

Başkan: Ben senin Krallığına aidim.

Yoksul Adam: …Senin Krallığın bu dünyadan öylesine farklı ki!

Çalışan kişi: İşte, kendimi kanıtlamak için bir başka gün ve bir başka fırsat daha! Raporları dün gece evde bitirdim. Patronun bundan çok etkilenmesi gerekir.

Başkan: Baba, seni hoşnut etmem için bana yardım et. Senin yardımın olmadan ben hiç bir şey yapamam. Sahip olduğum her şeyi bana sen verdin.

Yoksul adam: Senin bana verdiklerin bu dünyanın bana sunduklarından çok daha gerçek ve kalıcı.

Çalışan kişi: Eğer bu terfiyi alabilirsem, yaşamım mükemmel olacak.

Yoksul adam: Kötülükten iyilik çıkarttığın için teşekkür ederim. Sana, hiç bir zaman tükenmeyen ekmek için teşekkür ederim.

Çalışan kişi: Bu terfiyi alsam çok iyi olacak. İstediğim şeye sahip olamamaktan bıktım artık!

Başkan: Şimdi her zamankinden daha iyi biliyorum ki, seni tanımış olmam hiç bir şey ile kıyaslanamaz…

Yoksul Adam: İstediğim tek şey seni daha fazla tanımak. Sen benim kayam ve güvenliğimsin…

Attachments

Sayfa: 1 2 3