Tags

Related Posts

Share This

Özdenetimle

Ruh’un Meyvesi serisinin 9. oyunu

Karakterler
Leyla
Leyla’nınVicdanı
Kutsal Ruh

Sahne: Leyla iskemleye yaslanmıştır, çok üzgün olduğu her halinden bellidir. Vicdanı yanıbaşında durmaktadır. Tam da bu sırada Kutsal Ruh içeri girer.


Kutsal Ruh: İmanın nerede?

Leyla’nın Vicdanı: Aaa! Kutsal Ruh! (Leyla’ya dönerek…) Kutsal Ruh geldi! Sonunda kurtulduk.

Kutsal Ruh: Ben zaten buradaydım, sadece siz beni işitemiyordunuz, o kadar. Esenliğinizi kaybettiniz, nerede esenliğiniz?

Leyla’nın Vicdanı: Bir mesele vardı da, baya bir uğraştırdı bizi.

Kutsal Ruh: Farkındayım. Sen Leyla’nın Vicdanısın; Leyla’ya gerçekte kim olduğunu ve Tanrı’nın kim olduğunu hatırlattın mı?

Leyla’nın Vicdanı: Elbette! Ama o kadar büyük bir üzüntü içerisinde ki, kendisine ulaşamıyorum. Aslında beni duymazdan geliyor.

Kutsal Ruh: Babası onu istiyor, Leyla’yı çok özlüyor ama o cevap vermiyor. Sanırım sana ne yapman gerektiğini söylersem ona ulaşabiliriz.

Leyla’nın Vicdanı: (Leyla’ya…) Duydun mu, Tanrı seni çağırıyormuş. Neler hissettiğini anlat, hiçbir şeyden çekinme ve dürüst ol, tamam mı!

Leyla: (Gözlerini yukarı doğru çevirir) Dostum olduğunu düşündüğüm şahıs arkamdan dedikodular yayıyormuş. Beni savunacaklarını düşündüklerim ise bu iftiraları yaymaya devam ediyorlar. Bu ihanetle nasıl yaşayabileceğimi bilmiyorum. Çok kızgınım – ve yaralıyım. Düşünebildiğim tek şey hepsine sırtımı dönüp, hepsini hayatımdan çıkartmak.

Leyla’nın Vicdanı: En azından dürüstsün. (Kutsal Ruh’a döner) Nelerle uğraştığımızı görüyorsun, değil mi?

Kutsal Ruh: Neden bu sorunu hemen Rab’bin önüne getirmedin?

Attachments

Sayfa: 1 2 3