Tags

Related Posts

Share This

Tanrı’nın Zırhı

Karakterler
Leyla                                                                                                                                                                                      Leylanın Vicdanı
Kutsal Ruh


Leyla ve Vicdanı müzik ile giriş yapar ve oturur belliki canları cok sıkkın. Müzik yavaşlarken Kutsal Ruh içeri girer….

Kutsal Ruh: Neden bu kadar korkuyorsun Leyla? İmanın nerede? Göster Ona ihtiyacın var!

Leylanın Vicdanı: Oh Kutsal Ruh! Buradasın! Şükürler olsun!

Kutsal Ruh: Ben herzaman buradayım ama bir türlü ona ulaşamıyorum. Sen Leylanın Vicdanısın ona asıl neyin önemli olduğunu hatırlatacakmısın?

Leylanın Vicdanı: Gerçi beni dumazdan geliyor ama….

Kutsal Ruh: (Kutsal Ruh elini Leylanın Vicdanını başına koyar) Endişelenme. Ona söylemen gerekenleri sana ben söyleyeceğim ve ona imanını bulması için yardım edeceğiz.

Leylanın Vicdanı: (Leylaya döner) Duydun mu? Kutsal Ruh seninle konuşuyor, onu dinlemelisin.

Leyla: Ne işe yarar? Rab beni unuttu, ben artık onun umrunda değilim.

Kutsal Ruh: Seni unuttu mu? Tanrı asla gözünü senden ayırmadı;Nasıl ki bir anne emzikdeki bebeğini dikkatlice izler aynı şekilde hep seni izledi. Gerçek şu ki O yaptığı her şeyi senin için yapar. Onun arzusu sensin O seni ister. Sevgiyle dolu bir kıskaçlıkla seni kıskanır.

Leyla: Beni sanki terk etmiş gibi. Yanlış birşeyler yapmış olmalıyım……

Leylanın Vicdanı: Günahların bağışlandı, onları sana karşı kullanmak için tutmuyor ve seni asla terk etmeyeceği için söz verdi. Kendi Oğlunu bile senin uğrunda feda etmiş olandan bahsediyorsun — ayrıca neden Oğlunun yanında bütün içtenliği ile sana herşeyi verecek olmasın ki? (Leyla yavaşca yukarı doğru bakar)

Kutsal Ruh: Şimdi, ayağa kalk, saldırı altındasın! Yapman gereken ilk şey imanını ve sevgini bir askerin zırhını kuşandığı gibi kuşanmak..

Leyla: (Ürkek bir şekilde ayağa kalkar) İman ve Sevgi…

Leylanın Vicdanı: Düşünmelisin. Kendine bilinen gerçeği hatırlat.

Kutsal Ruh: Ateşli oklar yalanlara dönüşmüş her yönden sana doğru fırlatılmış ve sen şu anda korunmuyorsun. En kötüsü olan da sana ne olduğunun Tanrının umrunda olmadığı gibi yalanlara inanıyorsun.

Leyla: Buna engel olamıyorum, hayat bazen çok zor. Ve hepsinden çok – adaletsiz. Bir hiçmişim gibi hissediyorum. Önemsizmişim gibi – kendi ailem bile önemsemiyor.

Attachments

Sayfa: 1 2 3