Tags

Related Posts

Share This

Yeniden Doğuş

Karakterler:
Araştırmacı 1— –Nikodemus
Araştırmacı 2Kadın

Beyaz önlükler içerisinde iki araştırmacı Nikodemus ve bir kadını karşılarına oturtmuş onlara sorular soruyor ve söylediklerini not alıyorlardı.

Araştırmacı 1: Evet, eğer “yeniden doğuş” kavramının tam olarak neyi ifade ettiğini anlamak istiyorsak onlara doğru sorular sormaya dikkat etmeliyiz.

Araştırmacı 2: Kesinlikle.Ben söylediklerini not alacağım. (yazar…) Yeniden doğuş… nedir?

Araştırmacı 1: Belki ilk olarak yeniden doğuşun kim için olduğunu sormalıyız.

Araştırmacı 2: Bu konudaki en popüler görüş yeniden doğuşun duygusal ve muhtaç olan kişiler için olduğudur.

Araştırmacı 1: Doğru, zaten bu görüşün doğru olup olmadığını anlamak için bu iki kişiyi buraya çağırttım. Nikodemus dindar bir önder ve Ferisilidir. Gelidiğiniz için teşekkürler. (Nikodemus başıyla selam verir.)

Araştırmacı 2: Ah ve bu kadın, bu kadının gayet kötü ve hatalarla dolu bir geçmişi var. (Kadına) Kızmayın lütfen! (kadın omuz silker)

Araştırmacı 1: Ama Nikodemus öyle değil. Nikodemus gayet eğitimli, mükemmel ve saygıdeğer bir bey. Bu beyin toplumda yüksek bir statüsü var.

Araştırmacı 2: Nikodemus İsa’yı ziyaret ettiğinde onu “Rabbi” diye çağırdı ki böyle demesi için hiçbir kanıt yoktu. Bu Nikodemusun gerçeği ararken ne kadar açık fikirli olduğunu gösteriyor.

Araştırmacı 1: Çok iyi…Hayır o tanıma uymuyor.

Nikodemus: Hal böyle iken (iki araştırmacıda Nikodemus’u duyunca ürkerler)

Araştırmacı 2: Vav… bu beni korkuttu.

Nikodemus: Burada iki salak gibi oturacağımızı mı düşünüyordunuz? Hal böyle iken dahi ben yeniden doğmadan cennetin krallığına giremeyecektim.

Araştırmacı 1: Bu durumda sen bir dini önderdin ama iyi biri değil miydin?

Nikodemus: Ben çok iyi biriydim ve bunla çok gurur duyuyordum.

Attachments

Sayfa: 1 2 3 4