Tags

Related Posts

Share This

Yeniden Doğuş

Kadın: (Nikodemus’a) Onlarda herkesin düştüğü hataya düşüyorlar, yeniden doğuşun iyi bir insan olmakla alakalı olduğunu düşünüyorlar.
Nikodemus: (Başını eğerek onaylar ) Bilmelisiniz ki yeniden doğuş gelişmiş iyi davranışlara sahip olmaktan çok daha üstün birşey—bu Tanrı’nın hayatının size ekilmesidir.

Araştırmacı 1: Oh! Çabuk bu söylediğini yaz.

Araştırmacı 2: (Yazar)Tanrı’nın hayatının bize ekilmesi.

Araştırmacı 1: Bri dakikalığına baştan alalım. “Cennetin Krallığı” derken neyi kastediyorsunuz?

Nikodemus: Dünyanın sonunda gökle ve yeryüzü yeniden düzenlenecek ölümler, kötülükler ve acılar geçecek. Siz yeniden doğuşu aldığınızda bu dünyayı değiştiren güç sizin hayatınızda egemen oluyor ve sizi yenilemeye, şifa vermeye başlıyor.

Kadın: O şifa vermeye şimdiden başlıyor. Yani başka bir deyişle gelecekteki yeni yaşam şimdiden hayatımızda başlıyor. Tanrı’nın egemenliği şu an buradadır.

Araştırmacı 2: Hmm… (yazar) Yeniden düzenleme şimdiden başlıyor.

Araştırmacı 1: Sarsıcı bir söz. Peki Nikodemus , İsa sana bu kadının ihtiyacı olduğu kadar seninde Tanrı’ya ihtiyacın olduğunu söylediğinde nasıl hissetin. (kadına döner) Kızmayın lütfen.

Kadın: Hey, bu durumda ben şanslı olanım! Ben kendi durumumda kendimikurtaramayacağımı biliyordum.

Nikodemus: Oysa ki ben kendimi kurtarabileceğimi düşünüyordum. Hayatımı ahlak kurallarına, geleneklere ve dinimin gereklerine göre yaşıyordum ama İsa tüm bunlara meydan okudu.

Araştırmacı 1: Peki, ama bu biraz kafa karıştırıcı. O zaman bu kavram daha dindar olmakla alakalı değil mi?

Nikodemus: Hayır. Bunu yazın lütfen . Bu kavram size tamamiyle yeni bir kimlik verdiği için “yeniden doğuş” olarak adlandırılıyor.

Araştırmacı 2: Bu da demek ki…

Kadın: Daha önce algılayamadığınız ruhsal olayları algılayabilmeye başlıyorsunuz. Bu sanki eskiden sahip olmadığınız iki çift yeni göze sahip olmak gibi birşey.

Araştırmacı 1: Peki şu an hayatınızda hissettiğiniz en belirgin değişim nedir?

Attachments

Sayfa: 1 2 3 4